Genel

PARANIN KÖTÜ YANLARI

Her zaman paranın tüm kötülüklerin kökü olduğuna inanılır. Evet, olabilir, ama hepsi doğru değil. İhtiyaçlarımız için paraya ihtiyacımız var. İyi kullanılırsa, sahip olabileceğiniz en büyük maddi varlıktır. Ancak, paranın uygun kullanım olmadan karşılayabileceği şeylere ve hizmetlere kapılmanıza izin verirseniz, olumsuz sonuçlara yol açacaktır.

Para bir melek olabilir ve sizi endişelerden kurtarabilir ve size rahatlık ve rahatlık dolu bir hayat verebilir.

Öte yandan, daha kötü bir duruma da yol açabilir.

* Para, kumar ve diğer kısır faaliyet biçimlerine girme cesaretinin kaynağı olabilir. Bu daha da kötü sonuçlara yol açacaktır.

* Para ile materyalizm de büyüyor. Çok fazla etkisi çok olumsuzdur.

* İnsanlar paraya çok bağımlı hale gelir ve tembellik veya geç kalma tetiklenir. Bu elbette işin haysiyetini düşürüyor.

* Para, çoğu modern insan için bencillik ve açgözlülüğün sebebidir. Paranın bir insanı mutlu ve güvende hissettireceği yanlış bir algı ile, insanlar bunu arzulamak için her şeyi yaparlar.

* İlişkiler, parasal konularda anlaşmazlıklar nedeniyle bozulur. Para söz konusu olduğunda kan davaları patlar.

* Ödül şeklinde para, insanlar şans oyunlarına katılarak şanslarına güvenme eğilimindedir ve çok çalışmak için çok sabırsız olurlar.

Gördüğümüz gibi, kötü olan para değil. İnsanların parayı nasıl gördükleri ve düşündükleri en önemli şeydir. Zamanla, para insanların yaşamlarının yanlış çekirdeği haline geldi. Bu nedenle, sefalet dünyayı sarar ve her şey, dünyanın dört bir yanındaki insanların çoğunun paranın her şeyi satın aldığını ve paranın her şeyi etkilediğini düşündüğü gerçeğine geri döner.

Sığ bir bakış açısıyla, bunlar doğrudur, ancak materyalist dünyevi gözlerin altında, paranın satın alabileceği şeyler vardır ve büyük bir öze sahip olan şeyler mutlaka önemsizşeyler değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu