Genel

Dolap Alışveriş Nasıl Yapılır

Günümüzde internet alışverişi oldukça yaygınlaşmıştır. Birçok insan çalışma hayatının stresinden uzaklaşmak ve kendine vakit ayırmak için alışveriş yapar. Alışveriş yaparken uygun fiyata kaliteli ürünler almak hepimizin tercihidir. Dolap uygulaması bu amaca hizmet eden bir uygulamadır. Kullanmadığınız ama kullanılabilir durumdaki ikinci el eşyalarınızı veya hiç kullanılmamış dolabınızda yer kaplayan eşyalarınızı bu uygulama sayesinde kolayca satıp kazanca çevirebilirsiniz. Dilerseniz buradan alışveriş de yapabilirsiniz. Üstelik bunu sadece dolap uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirerek hiçbir ücret ödemeden yapmak mümkün. Bu uygulama ile alışveriş yapmak da kazanç sağlamakta çok basit.

Dolap Uygulamasında Ne Tür Ürünler Satabilirim?

Kadın, bebek ve çocuk kategorilerinde; giyim, çanta, aksesuar ve ayakkabı ürünlerinin yer aldığı bir uygulama. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ürünlerinizin kullanılabilir durumda ve temiz olması.

Peki, Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

– Öncelikle uygulamayı telefonunuza veya tabletinize indirip hesap açmanız gerekiyor. Dilerseniz bunu bilgisayarınız üzerinden de yapabilirsiniz. Telefon veya tablet, resim çekip anında yüklemeniz açısından daha kolay olacaktır.

Dolapta Satıcı iseniz;

– Öncelikle hesap oluştururken gerçek bir profil fotoğrafı paylaşın. Bu size güvenilirlik sağlayacaktır.
– Dolabınızdaki satabileceğiniz ürünleri ayırın.
– Ürünlerinizin fotoğrafını özenle çekip ürününüze uygun kategorileri seçerek sayfanıza yükleyin. Burada her bir ürününüz için 8 adet fotoğraf koyabilme hakkınız var.
– Yüklediğiniz ürünler sitenin onayına sunuluyor. Kısa süre içinde incelenip onaylandığında ise satışa çıkıyor. Eğer ürününüz reddedilirse nedeni sizinle paylaşılıyor.
– Bu uygulamada ürününüzün fiyatını kendiniz belirlersiniz. Piyasaya uygun doğru fiyatlandırma yapmanız satışınızı artıracaktır. Fiyatlandırırken buna önem verin.
– Ürününüzün minimum satış fiyatı 20 TL olabiliyor. Dilerseniz ürünlerinizi yüklerken tekliflere açık hale getirebilirsiniz. Böylece alıcı %30 a kadar daha düşük fiyat verebilir ve ürünü 14 TL ye satın alabilir.
– Ürününüz için birden fazla teklif almanız mümkün. Bu indirim iki taraf arasındadır. Başka kişiler bunu göremez. Eğer teklifi kabul ederseniz alıcıya alması için verilen süre 24 saattir. Eğer karşı taraf alımı bu süre içinde gerçekleştirmezse, ürün belirlediğiniz ilk fiyat üzerinden satışta kalmaya devam eder.
– Satış gerçekleştiğinde, uygulama tarafından size bildirim gelir. Alıcının bilgilerine ’Sattıklarım’ bölümünden ulaşabilirsiniz. Ürününüzü kargo yapmanız için size verilen süre 3 iş günüdür.
– PTT, Sürat ve Yurtiçi Kargo ile yapılan gönderiler uygulamada ücretsizdir. Gönderimi yaptıktan sonra kargo şirketi ve kargo takip numarası bilgilerini yine ’Sattıklarım’ bölümünden giriyorsunuz. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde onaylaması gerekiyor. Eğer bu süre içerisinde onay vermezse sistem otomatik olarak satışınızı onaylıyor ve paranız ’DolapHesap’ kısmına aktarılıyor.
– Hesabınıza aktarılan parayı farklı şekillerde değerlendirebiliyorsunuz. Bunlardan biri, Trendyol, Hepsiburada, n11 ve Morhipo sitelerinde kullanmak üzere hediye çekine dönüştürebiliyor. Bir diğeri de dolapta başka satıcılardan alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Ya da direkt banka hesabınıza hesap bilgilerinizi girerek aktarabilirsiniz.

Satışınızı Artıracak Püf Noktalar Nelerdir?

– Güvenilir gerçek bir profil oluşturmak.
– Fotoğraflarınızı çekerken gün ışığından yararlanın ve aydınlık ortamda flaşsız fotoğraflar çekin.
– Düz bir arka planda ve temiz bir zeminde çekmeye özen gösterin. Bunun için giysileri duvara asarak çekmeyi tercih edebilirsiniz.
– Fotoğraflarınızın yüksek çözünürlükte olması ve ürünle ilgili detayları fotoğraflamanız satışınızı artıracaktır.
– Doğru fiyatlandırma ve açıklama öne çıkmanızı sağlayacaktır.
– Sık sık Dolap’ı ziyaret edin. Ürünlerinize yapılan yorumları kısa sürede cevaplayın. Mümkün oldukça alıcıların aklında soru işareti bırakmayın.
– Sık sık ürün yüklediğinizde hem arama sonuçlarında yukarılarda yer alırsınız hem de takipçilerinize ürün yüklediğinize dair bildirim gider.
– ’Günün İndirimli Dolabı Ol’ fırsatlarına 30’dan fazla ürün ile katılarak Keşfet bölümünde görünür olabilirsiniz.
– Her ayın ilk haftası düzenlenen Alışveriş Festivali’ne katılarak indirim sayesinde daha çok satış yapabilirsiniz.
– 10’dan fazla ürününüz varsa ikinci ürüne indirim kampanyası tanımlayıp satışlarınızı artırabilirsiniz.
– Ürünlerinizi teklife açık tutarak alıcılarla pazarlık yapıp, satışınızı artırabilirsiniz.

Dolapta Alıcı iseniz;

– Beğendiğiniz ürünleri en uygun fiyatlara satın almak için üye olmanız yeterli. Kişisel bilgileriniz başka kişilerle paylaşılmaz. 
– Satın almak istediğiniz ürünlerle ilgili satıcıya sorular sorabilirsiniz.
– Beğendiğiniz ürünlere fiyat teklifinde bulunup kendinize özel indirimler kazanabilirsiniz.
– Diyelim ki bir ürün aldınız ve satıcı kargo yapmadı. İptal edip paranızı geri alabilirsiniz.

Bu Uygulamanın Güzel Yanları Nelerdir?

– Ürün yüklemek çok kolay,
– Çok sayıda fotoğraf yükleyebiliyorsunuz,
– Kargo ücreti uygulama tarafından karşılanıyor,
– Site kesinti oranı benzer uygulamalara göre düşük,
– Uygulama hem alıcıyı hem de satıcıyı koruyor,
– Satışlardan elde edilen kazanç hediye çekine dönüştürülebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu